18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaInwestycje3 mln zł dofinansowania dla gminy Koronowo. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

3 mln zł dofinansowania dla gminy Koronowo. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Niedawno zostały ogłoszone wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w województwie kujawsko-pomorskim

– Dzięki nowej edycji programu inwestycji strategicznych kujawsko-pomorskie gminy i powiaty zrealizują w sumie aż 108 zadań o łącznej wartości ponad 220 mln zł – mówił podczas konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Inwestycje poprawią jakość życia mieszkańców zwłaszcza terenów wiejskich, popegeerowskich. Będą one dotyczyły przede wszystkim infrastruktury drogowej, ale też wodno-kanalizacyjnej, sportowej, czy rekreacyjnej. Kwota przeznaczona zostanie również na przedszkola i żłobki. Podziękowania za ten program należą się rządowi RP, szczególnie panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, a także parlamentarzystom – dodał wojewoda.

Obecny na spotkaniu poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król zaznaczył, że program to oddanie sprawiedliwości małym miejscowościom, które mocno ucierpiały podczas transformacji gospodarczej wczesnych lat 90., ponieważ tam często jedynym pracodawcą były PGR-y, wówczas likwidowane.

O wsparcie w tej edycji programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Trafią one do ponad 1300 gmin, a więc ponad połowy w skali kraju.

Gmina Koronowo pozyskała pozytywną rekomendację na dwa projekty. Jest to „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Okole” (1 mln zł) oraz „Budowa dróg na terenie gminy Koronowo – ul. Wiśniowa w Tryszczynie, Buszkowo – Kadzionka w stronę leśniczówki, droga gminna w Bytkowicach” (2 mln zł).

Fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie