3.4 C
Świecie
piątek 28 stycznia 2022
Strona głównaAktualności19-letni Marcin był na krawędzi totalnego wyniszczenia organizmu. W Koronowie odbędzie się...

19-letni Marcin był na krawędzi totalnego wyniszczenia organizmu. W Koronowie odbędzie się koncert i zbiórka funduszy

Przed 19-letnim Marcinem Łopatką z Bydgoszczy całe życie. Pomimo młodego wieku był już na krawędzi sepsy i totalnego wyniszczenia organizmu. Amputowano mu prawą rękę. Choroba zabrała już byt wiele. Teraz czas postawić granicę i wygrać walkę o życie oraz sprawną przyszłość

– Marcin od urodzenia choruje na Recklinghausena NF1 – schorzenie genetyczne – informują rodzice 19-latka. – Możemy się domyślać, że to jedna z przyczyn tragedii, która dotknęła nas w lipcu 2021 roku. To właśnie wtedy otrzymaliśmy diagnozę, która zatrzęsła całym naszym światem. „Państwa syn zmaga się ze złośliwym nowotworem, mięsakiem wrzecionowatym przedramienia prawego z przerzutami do płuc”. Byliśmy w ogromnym szoku, wtedy tak naprawdę poczuliśmy, czym jest strach. Guz bardzo szybko urósł do wagi ponad 3 kg! Organizm Marcina został mocno wyniszczony – schudł 15 kg, stracił apetyt i odporność. Zaaplikowana została silna chemioterapia. Niestety guz osiągnął taką wielkość i formę, że lekarze nie mieli wyboru i musieli podjąć najtrudniejszą decyzję. 13 grudnia syn z rodzinnej Bydgoszczy pojechał do Warszawy na konsultację do prowadzących lekarzy i praktycznie natychmiastowo wylądował na stole operacyjnym z zagrożeniem życia. Ręki nie dało się uratować. ale najważniejsze, że żyje i jest cały czas z nami – dodają rodzice.

Marcin z optymizmem patrzy w przyszłość

Amputacja dosłownie uratowała życie Marcinowi. Organizm podjął walkę, nabiera sił i powoli przyzwyczaja do nowej rzeczywistości. Marcin bardzo rozsądnie i mądrze podszedł do całej sytuacji. Oczywiście są słabsze chwile, ale stara się zaadoptować do nowego życia i nie tracić pogody ducha. Marcin z optymizmem patrzy w przyszłość, choć praktycznie za chwilę czeka go następny cykl chemioterapii i kolejna operacja –  wycinanie przerzutów z płuc. Lekarze twierdzą, że jeśli to opanuje to będzie dobrze.

Kosztowna proteza

By polepszyć życie syna, rodzice chcą zakupić specjalistyczną protezę. Szacunkowy koszt sugerowanej przez lekarzy protezy bionicznej to 40-50 tysięcy dolarów. – Jest to kwota dla nas zupełnie nieosiągalna – przyznają rodzice. – Proteza jest robiona na wymiar, a u syna dodatkowym utrudnieniem jest brak łokcia i bardzo krótki, ciężki z punktu widzenia dostosowania protezy kikut. Przez to cena protezy przekracza możliwości naszej rodziny. Chęć zapewnienia w miarę normalnego funkcjonowania Marcinka powoduje, że zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na dalsze leczenie i protezę bioniczną. Wiemy, że przed nami jeszcze długa droga, a my znajdujemy się dopiero na jej początku. Jednak oczami wyobraźni widzimy metę, na której stoi nasz syn – zdrowy i szczęśliwy. Bardzo prosimy o pomoc. Razem możemy dużo więcej!

Koncert i zbiórka funduszy w Koronowie

Zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację, protezę ręki, wizyty, dojazd i pobyt w czasie leczenia prowadzona jest za pomocą portalu siepomaga.pl. Oprócz tego w niedzielę – 9 stycznia o godz. 17:00 – w koronowskiej bazylice odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Magdaleny Steczkowskiej. Po koncercie wolontariusze Stowarzyszenia „Łatwo Pomagać” zbierać będą fundusze do puszek na rzecz pomocy dla Marcina. Już teraz organizatorzy dziękują za każdą złotówkę.

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof Pardo
Gość
Krzysztof Pardo
5 stycznia 2022 22:23

Wierzę w mieszkańców Koronowa i okolic ! Nigdy nie wiadomo kiedy my będziemy potrzebowali pomocy !

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

22

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Ciekawym pomysłem też była wielka nagroda dla Pani Dyktator MGOK,…


19

Presto został zamordowany. Właściciele szukają świadków tego…

Ręce i nogi bym mu załatwił tak że do końca…


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Orkiestra dęta rozwalona to trzeba nagrodę przyznać...


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Priorytetem jest wyciśnięcie z przedsiębiorców kasy, Marszelski wyciska także z…


6

Dlaczego na S5 jest ograniczenie prędkości do…

Tak, tak trwają pracę wykończeniowe tylko szkoda że nikogo nie…


Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x